Highlander

adres: ul. Wolności 13, 34-220 Maków Podhalański
www: https://www.budujemy-domki.pl/
email: kontakt@hldr.pl
telefon: +48 691 157 430

Jesteśmy zespołem fachowców znających się każdy na swojej profesji, począwszy od aspektów prawnych, architektury, prac ziemnych, stricte budowlanych, ciesielskich, stolarskich, elektrycznych i wielu innych, którzy uwzględnią uwagi innych  i dzięki temu podejmują zoptymalizowane decyzje. Żaden z nas nie zna się „na wszystkim”.

Nad realizacją całości inwestycji pracuje nas w różnym czasie ok 40-60 osób, w zależności jak wiele innych marzeń dodatkowych zleconych przez Państwa mamy do zrealizowania.

Co właściwie robimy? Sprawdzamy stan prawny działek, testujemy działki zarówno latem jak i zimą, tak aby nic Państwa na przyszłość nie zaskoczyło, optymalizujemy ich wielkość i układ, zapewniamy niezbędne media, negocjujemy ceny, dobieramy optymalny materiał który będzie służył na lata ale będzie także estetyczny i nieinwazyjny dla zdrowia, projektujemy autorskie projekty wsłuchując się w Państwa oczekiwania, wyposażamy domki we wszelkie możliwe media, które będą łatwe w użytkowaniu, bezpieczne i niedrogie w eksploatacji, projektujemy wnętrza i potem odzwierciedlamy je w naszych drewnianych domach, a na końcu jeszcze przez jakiś czas pomagamy Państwu zakorzenić się i rozmieszkać na dobre już w Waszym wymarzonym domu w górach. A w wszystko to dzięki wielkiej frajdzie jaka napędza nas przy scalaniu tych wszystkich elementów łączących się  docelowo w całość.

Możemy także w wolnych terminach zrealizować budowę na zlecenie.

Dlaczego nasze gotowe domy w górach?
Nasze domy stanowią ponadprzeciętną alternatywę w stosunku do popularnych apartamentów w górach na sprzedaż dostępnych w różnych turystycznych miejscowościach Polski.
Co wyróżnia naszą ofertę?
Otóż niepowtarzalny charakter domów, spokojne i ciche otoczenie,  czystsze powietrze aniżeli w zatłoczonych miejscowościach gdzie panuje znacznie większy smog, bogata infrastruktura rekreacyjna i turystyczna, piękne widoki, szybsza stopa zwrotu z inwestycji niż w wielkich miejscowościach turystycznych ze względu na niższe nakłady inwestycyjne a wysoki popyt na wynajem, wysoka precyzja i wysoka jakość  materiałów i wykonania a także szeroki wachlarz aranżacyjny zarówno samych domów, ich drewnianych wnętrz  (w zależności od potrzeb), jak i przestrony teren wokół naszych górskich chat, który umożliwia realizację całej gamy pomysłów rekreacyjno-wypoczynkowych.
Realizujemy cały proces za Państwa, począwszy od nabycia właściwej nieruchomości aż po wyposażenie wnętrz i aranżację ogrodu.

Dlaczego domy z bali?

Domy z bali drewnianych mają swój niepowtarzalnych walor ekologiczny, zdrowotny i estetyczny.
Ponadto przewagą domu z półbali jest technologicznie zmniejszone natężenie pracy drewna,  a tym samym powstawanie nadmiernych strzelin, które mogą  istotnie wpłynąć na energooszczędność.

100% biodegradowalny materiał budowlany – Drewniane domy z bali litych czyli bez dodatkowych domieszek,  materiałów budowlanych np. gwoździ same w sobie mają charakter stricte naturalny i zgodny z naturą tzn. wytwarzane są przez naturę i biodegradowalne w 100%.

Naturalny filtr powietrza – Drzewo jako naturalny materiał budowlanych posiada ponadto dodatkową przewagę nad pozostałymi materiałami budowlanymi, to to że jest naturalnym oczyszczaczem powietrza gdyż pochłania dwutlenek węgla z atmosfery i wiąże go w strukturze swoich włókiem, co powoduje że oczyszcza atmosferę.

Energia cieplna – naturalny izolator i regulator – drewno jest naturalnym izolatorem ciepła co oznacza że energię cieplną, którą pozyskuje zewnątrz w postaci promieniowania słonecznego, czy z wnętrza poprzez ogrzewanie domu w okresie grzewczym, akumuluje w swojej strukturze i dopiero stopniowo je oddaje to tj. po okresie ok dwóch tygodni, przy  występujących w danym czasie dużych różnicach temperatur. Stąd budynek w przeciwieństwie do tradycyjnej technologii murowanej jest znacznie bardziej energooszczędnym w użytkowaniu materiałem budowlanym, gdyż szybko się nie wychładza.

W okresie z kolei wzmożonych upałów drewno działa jak naturalny klimatyzator to oznacza, że podczas upalnych dni  przez okres około dwóch tygodni (w zależności od grubości drewna i jego struktury) w domu panuje z kolei nadal miły odczuwalnie chłód, gdyż budynek nie jest przegrzany, gdyż ciepło nie wnika dynamicznie przez strukturę ścian zewnętrznych.

Przyjazny dla zdrowia – Dodatkową przewagą domu z bali litych jest to że są przyjazne dla zdrowia w porównaniu do tradycyjnych budynków, gdzie przy długim użytkowaniu wydłużają długość życia co zostało udowodnione w wyniku badań przeprowadzonych w Austrii na uczniach szkoły  zbudowanej z drewna i wyposażonej w drewniane meble. Efekt to znacznie większa koncentracja i znacznie wolniejsze tempo serca.

Mobilny – to już mniej popularny charakter przynajmniej w naszej kulturze w stosunku do mieszkańców USA czy Kanady, gdzie niejednokrotnie właściciele domów przy zmianie pracy zabierają ze sobą także swój dom. Domy z drewna, m.in.  domy z bali posiadają także tę zaletę, na co dowodem jest chociażby Karczma Rzym w Suchej Beskidzkiej, która zmieniła swoją pierwotną lokalizacje na przestrzeni wieków – tzn. została rozłożona, przeniesiona i złożona ponownie.

Precyzja ciesielska i hołd tradycji rzemiosła – Domy z drewna mają swoją niepowtarzalną estetykę, oraz wzornictwo, które zawiera w sobie pokoleniową tradycję za tym stojącą, bez wglądu na technologię z jakiej zostały wykonane. Każdy zakątek świata, czy Polski cechuje inna charakterystyka sposobu łączenia różnych elementów budowlanych z drewna jak i jego zdobnictwa czy to w charakterze szkieletu drewnianego (który także występował w Zawoi/Stryszawie) czy też budynku z bali litych w technice zrębowej.
Zarówno konstrukcja szkieletowa jaki i masywna w technice zrębowej aby wyglądała estetycznie i była energooszczędna powinna wiązać się z precyzją rzemieślniczą w obróbce drewna, tak aby poszczególne elementy schodziły się precyzyjnie ze sobą eliminując w jak największym stopniu powstawanie mostków termicznych.
Nasze domy ponadto posiadają dodatkowe technologiczne zabezpieczania na styku łączenia się bali.