DAK-POL

adres: ul. Tartaczna 7, Czarna Białostocka, Polska
telefon kontaktowy: +48 85 710 39 60
strona www: http://dak-pol.com.pl
e-mail: dakpol_czb@zetobi.com.pl

Powstanie zakładu datuje się na rok 1917. Wybudowano go w okresie pierwszej wojny światowej przy linii kolejowej WIEDEŃ – PETERSBURG.

Położony jest w centrum Puszczy Knyszyńskiej w odległości 24 km od Białegostoku, przy trasie międzynarodowej Warszawa-Grodno.

Firma specjalizuje się w produkcji kompletów elementów dla budownictwa szkieletowego, co stawia ją w czołówce producentów w Polsce. Współpracujemy z wieloma firmami oraz marketami budowlanymi w kraju. Nasz zakład jest również liczącym się eksporterem materiałów za granicę. Firma Dak-Pol z Czarnej Białostockiej od lat stawia na jakość przy produkcji tarcicy.

Nowoczesny Park Maszynowy

Zakład jest tartakiem trzy trakowym o zdolności przetarcia 150m3 surowca na jednej zmianie.

Posiadamy sterowane komputerem suszarnie o jednorazowym wsadzie około 300m3 (siedem komór), które zapewniają wysoką jakość suszenia produktu.

Naszym niewątpliwym atutem jest nowoczesny park maszynowy. Na uwagę zasługują tutaj przede wszystkim sześciogłowicowe strugarki.

Posiadamy własny transport umożliwiający szybkie dostarczenie produktów w dowolnie wskazane przez klienta miejsce.

Najważniejszym czynnikiem, dzięki któremu produkuje się tu wyroby wysokiej jakości, jest jednak zespół ludzi, który tworzą doświadczeni fachowcy, często pracujący tu z pokolenia na pokolenie.

Drewniane Budownictwo

Drewniane budownictwo jest związane z Podlasiem i z całym regionem Polski północno-wschodniej w takim sam sposób, jak z tym krajobrazem związane są puszcze i lasy. Od wieków drewno dawało tu ludziom ciepło. I to dosłownie – jako opał, ale też surowiec na ściany domostw.

Nie ma drugiego materiału budowlanego, który tworzyłby tak świetny klimat dla człowieka i dawał mu tyle dobra oraz przytulnej energii. Specyficzny, sprzyjający naszemu zdrowiu mikroklimat panujący wewnątrz, trudno jest uzyskać w innych technologiach. Zawarte w żywicy drzewa iglastego olejki eteryczne w wyniku utleniania się dają niepowtarzalny zapach we wnętrzu domu oraz działają antyseptycznie.