James Hardie Europe GMBH (Sp. z o.o.) Oddział w Polsce

adres: ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa, Polska
telefon kontaktowy: +48 22 645 13 38 / +48 22 645 13 39
strona www: www.jameshardie.plwww.fermacell.pl
e-mail: fermacell-pl@jameshardie.pl
Facebook: FermacellSystemySuchejZabudowy

James Hardie Europe jest spółką zależną firmy James Hardie Industries, założonej w 1888 roku w Australii. Przez okres ponad 130 lat, przedsiębiorstwo ewoluowało i zmieniło się diametralnie. Dla obecnego położenia, znaczące były lata 80 ubiegłego wieku, kiedy to pojawiły się w ofercie pierwsze produkty włóknowo-cementowe. James Hardie Europe jest pionierem i światowym producentem materiałów budowlanych, wykorzystywanych w systemie suchej zabudowy. Firma nieustannie się doskonali i optymalizuje zakres swoich usług, inwestując w badania i rozwój. Zwraca uwagę przede wszystkim na jakość produktów, wydajność produkcji i ekologiczne rozwiązania procesów produkcyjnych.

Płyty gipsowo-włóknowe Fermacell należą do lekkich technologii budowlanych, umożliwiających wykonanie suchej zabudowy nawet w okresach zimowych. Ich niewątpliwymi zaletami są: trwałość, odporność na wilgoć i ogień oraz szerokie możliwości konstrukcyjne. Są synonimem szybkich, ekonomicznych i łatwych w późniejszej przebudowie obszarów budownictwa. Dodatkowo idealnie sprawdzają się w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.
Płyty cementowo-włóknowe stanowią trwałą i skuteczną ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i pełnią funkcję statyczne jako poszycie nośne i usztywniające. Można je stosować na podłodze oraz na ścianach, produkt stanowi kompletne wykonanie wilgotnych pomieszczeń takich jak baseny, sauny, przebudowa lub budowa nowych pomieszczeń wilgotnych w domach prywatnych i miejscach uytecznoci publicznej. 
Płyty włóknowo-cementowe do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych: Materiały te charakteryzują się wysoką wytrzymałością, trwałością i wszechstronnością. Wszystkie produkty włókno-cementowe James Hardie są niepalne (A2) zgodnie z EN 13501-1.
Wyroby konstrukcyjne z cementu włóknistego są odporne na wodę, pleśń, szkodniki, grzyby i odkształcenia. Cement włóknisty ma długą żywotność, jest odporny na promieniowanie UV i gnicie.

Dzięki rozwojowi technologicznemu i innowacjom produkty James Hardie są bardziej wydajne niż inne okładziny elewacyjne. Dostosowane do europejskiego klimatu produkty James Hardie pozostają piękne, stabilne i odporne na warunki atmosferyczne, tak jak w dniu instalacji.

Flagowe produkty James Hardie Europe:
▪ Płyty włóknowo-cementowe
▪ Płyty gipsowo-włóknowe
▪ Płyty z cementu włóknistego